Haber

İYİ Parti’de seçim değerlendirmesi: İttifak partiye oy kaybetti

YETER PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, seçim sonuçlarını pahalıya mal etmek için Cumhurbaşkanlığı Divanı, Genel Yönetim Kurulu ve partisinin 28. dönem milletvekillerini bir araya topladı. Görüşmelerde partinin yol haritası, 24-25 Haziran’daki olağan kongresi ve Millet İttifakı’nın geleceği masaya yatırıldı.

Cumhuriyet gazetesinden Merve Kılıç’ın haberine göre partide ittifakın teknik olarak 28 Mayıs akşamı sona erdiği yönünde genel bir kanı var. Akşener’le yaptıkları görüşmelerde “Millet İttifakı İYİ Parti’ye oy kaybettirdi” görüşünü savunan bazı partililer, “İYİ Parti, CHP’nin seçim döneminde izlediği yanlış politikalar ve siyasi hatalar nedeniyle milliyetçi muhafazakar seçmene sahip çıkamadı” dedi. seçim dönemi”

‘ASAL MUHALEFET BİZ OLABİLİRİZ’

CHP’de Akşener’in masadan dönmesinin ittifakın oy kaybına neden olacağı söylenirken, bazı partililer ittifakın sağlıklı bir biçimde yürütülemeyeceğini savunuyor. Heyet, DÜZGÜN Partisi’nin ittifaka girmeyerek ‘ana muhalefet partisi’ olabileceğini belirtiyor.

‘OY VERMEDEN PARTİLER’

Öte yandan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen’in “İYİ Parti’nin belli illerde liste ayırma ısrarının Millet İttifakı’na 15-20 milletvekili kaybettirdiği belirlendi” açıklaması tepki çekti.

İYİ Parti yöneticilerinden Metin Ergün, “Sözleriniz kadar oyun olsaydı sonuç değişirdi” derken, YETLERLİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, “Yöneticiler” dedi. seçmeni olmayan partilerin konuşmalarına dikkat etmeleri gerekir.” (HABER MERKEZİ)

golyaka-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu