Ekonomi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde toplu pazarlık sevinci

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube arasında MESKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan toplam 572 ekip işçisini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

İmzalar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’nde Genel Sekreter Olcay Tok, MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz ve Mersin Büyükşehir Belediyesi 1 No’lu Şube Başkanı Nail Kaya tarafından imzalandı. İmza törenine ekip üyeleri de katıldı.

Günlük fiyatlardaki yüzde 56’lık artış ve sosyal haklardaki iyileştirmeler, MESKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kadrolu personelde sevinç ve memnuniyet yarattı. Sözleşme ile MESKİ’de 224, Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan 348 olmak üzere toplam 572 ekip çalışanının günlük ücretlerine yüzde 56 zam yapıldı. Zamla birlikte aylık 12 bin 897 lira olan giyinik işçi fiyatı da 18 bin 71 liraya yükseldi.

3 yıllığına imzalanan ve 1 Mart 2023 tarihinden itibaren geçerli olan sözleşme gereği, takım personelinin enflasyondan etkilenmemesi için her yıl ücretlerinin ve tüm sosyal haklarının artırılacağı belirtildi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu